Home › Wykorzystanie podnośników koszowych w branży filmowej

21May 2017

Wykorzystanie podnośników koszowych w branży filmowej

kredyt konsolidacyjny co to

Produkcja filmowa kojarzy nam się na ogół z planem filmowym, kamerami a też konstrukcjami naśladującymi filmowaną rzeczywistość.

Od czasu do czasu w sieci ukazują się zdjęcia z realizacji scen w przestrzeni miejskiej, czy przyczep służących aktorom za garderoby. Jednakże realizacja filmu jest dużo bardziej złożonym biznesem. Chcąc mu się bardziej przyjrzeć, należy zwrócić uwagę na rzecz jego czynników technicznych. Bez specjalnego wyposażenia nie powstało by bowiem żadne dzieło filmowe. Dzisiaj przedstawiamy kilka realizacyjnych faktów ze świata filmu!

Realizacja produkcji wielokrotnie wiąże się z koniecznością wykonywania szeregu działań na wysokościach. Weźmy pod uwagę chociażby montaż scenografii czy sceny kręcone z górnej perspektywy. Sprzętem, który umożliwia tego kategorii prace są podnośniki koszowe. Te maszyny znacząco ułatwiają pracę profesjonalistów filmowych. Podnośniki koszowe wykorzystywane są do wspomnianego pierwotnie montażu czy też demontażu scenografii. Dzięki nim można również zrealizować wyjątkowe ujęcia. Ale to nie wszystko niebezpieczne sceny w których aktor przebywa na dużej wysokości, są również wspomagane przez wynajęcie podnośnika koszowego.

Często okazuje się, że za pomocą specjalistycznych kamer czy dronów nie udaje się nakręcić tak dobrego materiału filmowego, jak za pomocą podnośników koszowych.

W ostatnim czasie nagrywając jeden z polskich filmów we Wrocławiu, użyto podnośnika koszowego w celu naświetlenia pomieszczeń.

Polegało to na montowaniu silnych lamp na podnośniku naświetlając sceny od zewnątrz..


Zobacz:
Reklama internetowa trendy
Maszyny sprzątające
Nowe mieszkania Warszawa
Jak wydobyć naturalne piękno?
Wypoczynek w górach - doskonałe miejsce z świeżym powietrzem